Make your own free website on Tripod.com

UZAYLI TAŞLAYAN İLK MİLLET BİZ OLDUK!Köylülerden Selma Can, uzaylının 'Gel konuşalım' çağrısına yanıt vermediğini anlattı

Uşak'ın Eşme ilçesi Narlı köyü yakınında köylülerin uzaylı gördüğü iddiası, günün konusu oldu. Bölgede yapılan inceleme sonucu bulunan ayak izinin (NASA) laboratuvarlarında inceleneceği belirtilirken, uzaylıya taş atan köylülerden birisi, uzaylının, 'gel konuşalım' çağrısını yanıtsız bıraktığını anlattı.
Uşak'taki olay, Türkiye'deki UFO araştırmacılarını harekete geçirdi. Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi adıyla İstanbul'da faaliyet gösteren UFO grubundan 3 kişilik bir ekip, bölgeye gitti. Uşak Valisi Ayhan Çevik ile görüşen ekip, uzaylı görüldüğü iddia edilen bölgede araştırmalara başladı. UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, Türkiye'de ilk defa canlı birisinin göründüğünü belirterek, 'Bu olay bizi çok şaşırttı' dedi. Akdoğan, aynı şekilde tanımlanan bir yaratığın daha önce Güney Afrika'da görüldüğünü söyledi. Akdoğan, toprak örneği ve uzaylı yaratığa ait olduğu iddia edilen ayak izlerini, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Araştırmaları Merkezi'ndeki (NASA) üç ayrı laboratuvarda inceleneceğini bildirdi. Akdoğan, 'Eğer gerçekten dünyanın dışından başka bir yaratık ise bulunduğu gezegende yüksek oranda radyasyon olması gerekir' diye konuştu.
'Gel dedim, kaçtı'

Uzaylı yaratığı gördüğünü iddia eden Fevzi Can, Selma Can ve Aysel Topaloğlu ise çevrede ilgi odağı oldu. Selma Can, yaşadıklarını anlatırken, uzaylıyla konuşmak istediğini ancak yanıt alamadığını söyledi. Selma Can, 'Uzaylıyı yakalayamayacağımızı anlayınca, belki söylediklerimizi anlar diye konuşmak istedim. Kendisine 'uzaylı kardeş gel konuşalım, niye kaçıyorsun?' dedim. Ama cevap vermedi' dedi.
Bu arada, uzay bilimleriyle ilgili çok sayıda kişi ve kuruluş Uşak Valiliği'ni telefon bombardımanına tuttu. Eşme Kaymakamı Mehmet Yıldırım'ın, uzaylıyı gören Fevzi Can'ın tarifiyle çizdirdiği robot resim ise çevre köy ve ilçelerde dağıtılmaya başladı. Daha önce uzaylıların görüldüğü iddia edilen Banaz ilçesi Belediye Başkanı Avni Öztürk de, uzaylının robot resmini muhtarlara ve köylülere dağıttığını belirterek, 'Belki ilçemizde de gören birileri olur' dedi.